Tegucigalpa

Je hlavným mestom Hondurasu a je domovom 1,2 miliónov obyvateľov. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 1000 metrov n.m. a domáci mu skrátene hovoria Tegus. Názov mesta pochádza z výrazu Teguz-galpa indiánskeho jazyka Nahuatl a v preklade znamená “strieborné kopce“.
Tegucigalpa bola založená Španieľskými osadníkmi ako Real Villa de San Miguel de Heredia de Tegucigalpa dňa 29. septembra 1578. Mesto bolo centrom ťažby striebra a zlata, no do roku 1970 bolo provinčným, pomerne malým mestom. Postupne prichádzali obyvatelia z vidieckych oblastí a mesto sa začalo rozširovať. Počas roku 1980 sa začali stavať cesty, dopravné viadukty, na tú dobu veľké dvojposchodové budovy. Za pár rokov z malého mesta sa stala veľká metropola. Nájdete tu prezidentský palác z ktorého sa stalo Národné múzeum a v paláci, kde sa tvorila ústava je teraz centrála  Stredoamerickej banky pre ekonomickú integráciu, fakulta Národnej Honduraskej Univerzity založenej v roku 1847 a v 18.storočí postavenú katedrálubaziliku Panny Márie Suyapa.

400 rokov staré banské mesto, ukrýva v sebe staré koloniálne budovy, domy, kamenné ulice či schody. V neobvyklých točitých kopcoch sa nachádzajú prekrásne parky, stvorené na oddych a prechádzku a Zoo park, ktorá vás očarí s množstvom tropických zvierat.

Parque La Leona je park v starej štvrti v centre Tegus, s prekrásnym výhľadom na Central Park. Cesta do parku je to taký malý labyrint, ktorý vás povedie po starých strmých veterných uliciach. V parku sa nachádza malý obchod s reštauráciu s terasou, kde nájdete typické honduraské potraviny. Terasa vám odkryje prekrásny pohľad na mesto, do údolia a na kopce.

Hlavné mesto Hondurasu - Tegucigalpa

Parque El Picacho, je park s výhľadom na nezaplatenie. Jeho názov je odvodený od veľkej sochy  Ježiša Krista, volaého „El Cristo Picacho„, ktorá je viditeľná takmer z každého miesta v meste. Bezplatné parkovanie je k dispozícii pri vchode do parku, a vstupné je cca 5 USD. Park je dobre udržiavaný, čistý . Ak nemáte auto, do parku jazdí rapidito autobus a šofér vám rád pomôže, keď neviete kde máte vystúpiť. Jazda autobusom trvá asi 15 až 20 minút.

Národné Zoo, nájdete na rovnakom kopci ako sochu Picacho. Za poplatok pri vchode uvidíte nádherné tropické zvieratá, prekrásne farebné papagáje, opice ale aj krokodíly, jaguáre, hady, tapíry ( mravenčiara ) a iné.